Omotky na nohy ku krpcom

Omotky vyrobené z hovädzej kože slúžia na upevnenie viazania krpcov. Zároveň plnia estetickú funkciu, celkovo dopĺňajú vzhľad krpcov, ponožiek a gatí.

44.50 €

na sklade


2 až 5 dní

Omotky na upevnenie viazania krpcov vyrábame z hovädzej kože, tzv. hladenice. Upínané sú dvoma prackami, ktoré môžu byť na požiadanie v klasickom striebornom prevedení, alebo ako zdobené mosadzné pracky.

Tento doplnok kroja slúži okrem upevnenia viazania aj ako vizuálne doplnenie krpcov a ponožiek ku gatiam, aby nám nebolo vidieť vyhrnuté ponožky alebo šnúrami oviazané gate.

Omotky uvedené na obrázku sú jednoducho zdobené razením do kože, zdobenie je možné obohatiť a rozšíriť podľa želania zákazníka.

Kožené omotky sú povrchovo upravené ľahkým morením a jemným lakovaním tak, aby zostal zachovaný pôvodný charakter kože a zároveň aby bola koža chránená pred nadmerným poškodzovaním, keďže omotky častokrát prichádzajú do styku s odstreknutou vodou z kaluže alebo rôznymi nečistotami zo zeme.

Omotky sú približne 14cm vysoké a 30cm dlhé. Vďaka upínaniu na pracku sú vhodné univerzálne takmer pre každého nositeľa. Ak by ste však mali pocit, že je potrebné pre vás vyrobiť omotky na mieru, odmerajte si prosím obvod lýtka keď máte obuté krpce a gate. Merajte približne 8cm nad kotníkom, teda v strede viazania. Túto hodnotu potom napíšte do poznámky pri vytvorení objednávky.

Cena je za pár omotiek (2 kusy)

V tejto kategórii sú ďalšie produkty :::::::: 3 ks :::::::::

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Slovenský kroj Nano výrobky Slovenské kroje Blanciare a ľudové pracky