Ženské krojové kožené topánky

Ženské krojové kožené topánky z hovädzej kože. Ľudové, folklórne dámske topánky.

82.90 €

Dostupné


5 až 30 dní

Ženské krojové kožené topánky

Ženské krojové kožené topánky z hovädzej kože. Ľudové, folklórne dámske topánky.

Folklór je súčasťou nášho vzácneho dedičstva a ľudovej kultúry, ktorá je plná tradícií, neopakovateľného hudobného zážitku a tanca. Má svoj typický odev a obuv. Ľudová obuv je jednou z najstarších súčastí kroja, spoločnou pre mužov i ženy. Ľud pri jej výrobe siahal po materiáloch, ktoré mu poskytovala príroda. Patrila tam najmä koža, drevo či ovčia vlna. Výber materiálu záležal od typu obuvi.

Tradičná výroba topánok z kože

Tradičné folklórne topánky sa vyznačovali vzormi príznačnými pre svoj región a kvalitnou kožou. Zvykli sa vyrábať prevažne z hovädzej kože. My kráčame po stopách našich predkov a vyrábame naše topánky z tých najkvalitnejších kožených materiálov, napríklad z hovädzej hladenice. Sú tak odolné voči poškodeniu a zvládnu všetky kroky tradičného ľudového tanca.

Ľudové topánky používali nie len zámožné dámy, ale aj bežný ľud, hoci takmer spravidla boli vyhradené pre návštevu kostola, úradu či školy. Dámske krojové topánky sa mohli líšiť podľa regiónu, z akého pochádzala majiteľka. Hlavné rozdiely boli v remeselnom prevedení. Líšili sa nie len tvarom, podrážkou, ale aj šitím a najmä vzormi. Vzory vieme podľa Vášho návrhu zapracovať pri výrobe topánok. Cena šitia je následne na našej vzájomnej dohode.

Šitie na mieru a zdobenie na želanie

Krojové topánky vám tiež radi ušijeme na mieru. V prípade záujmu nám, prosím, pošlite miery cez kontaktný formulár, ktorý nájdete PO KLIKNUTÍ SEM.

Pri meraní nemusíte zahrnúť rezervu, pridáme ju my. Ak by ste sa rozhodli rezervu pridať, upozornite nás na to pri zaslaní mier, prosím. Pri šití podľa Vami zaslaných mier je zodpovednosť za ich správnosť na objednávateľovi. Samozrejme, topánky je možné upraviť aj po ich dodaní. Cena úpravy závisí od zložitosti úkonu a je na vzájomnej dohode.

Výška opätku na ľudových topánkach je štandardne 3cm. Jeho výšku však vieme prispôsobiť podľa preferencií. V prípade záujmu o inú výšku opätku nám, prosím, do objednávky napíšte aj požadovaný rozmer.

Parametre produktu

Základný materiálkoža

V tejto kategórii sú ďalšie produkty :::::::: 16 ks :::::::::

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Slovenský kroj Nano výrobky Slovenské kroje Blanciare a ľudové pracky