Ostrohy

Ostrohy sú súčasťou ľudového odevu ako doplnok čižiem, ktorý v minulosti slúžil najmä jazdcom na koňoch. Ostrohy sa dajú jednoducho upnúť na každý typ čižmy pomocou remienkov.

Zakúpením <b>jedného</b> kusu tohto produktu môžete získať <b>vernostnú odmenu</b> vo výške: 10 bodov. Obsah košíka má hodnotu 10 bodov . Do troch mesiacov od kladného uzavretia objednávky ich môžete použiť v ďalšom nákupe na zľavu v hodnote 1.50 €.


105.00 €


5 až 30 dní

momentálne nedostupné

Ostrohy sú súčasťou ľudového odevu ako doplnok čižiem, ktorý v minulosti slúžil najmä jazdcom na koňoch. Dnes je význam ostrôh viacmenej symbolický a estetický, pri tanci akustický.

Ostrohy používané vo folklórnom tanci sa vyskytujú najmä na východnom Slovensku, kde boli znakom vynikajúcich tanečníkov. Ostrohy sa okrem severného Slovenska vyskytovali v podstate na celom území krajiny a oproti svojim pôvodným predchodcom určeným na ovládanie koňa, sú obohatené o akustický efekt spôsobený dvoma až tromi mosadznými plieškami - kolieskami, ktoré o seba na ostrohe pri pohybe čižmy udierajú a vydávajú typický štrngavý zvuk ostrôh.

Ostrohy sa dajú jednoducho upnúť na každý typ čižmy pomocou remienkov. Sú vyrobené z ľahkého kovu, ostrohy tak nezaťažujú čižmy a nohy tanečníka pri tanci.

V tejto kategórii sú ďalšie produkty :::::::: 16 ks :::::::::

Slovenský kroj Nano výrobky Slovenské kroje Blanciare a ľudové pracky